partnerzy

Partnerstwo Wokół Trójgarbu

Fundacja Trójgarb

Gmina Czarny Bór

Gmina Stare Bogaczowice

Gmina Szczawno-Zdrój

Fundacja Edukacji Europejskiej

Ekomuzeum Wokół Trójgarbu - EKOLOGIA
Ekomuzeum Wokół Trójgarbu - TURYSTYKA
Ekomuzeum Wokół Trójgarbu - KULTURA

Ekomuzeum Wokół Trójgarbu - wieża widokowa na Trójgarbie

2148519340928aa4ee118f862985fe07_.jpg 26 czerwca o godzinie 10.00 w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju odbyło się uroczyste podpisanie umowy dot. budowy wieży widokowej na Trójgarbie.

TV Dami o Ekomuzeum Wokół Trójgarbu

Ekomuzeum wokół Trójgarbu - ten projekt zakłada ochronę i udostępnianie walorów przyrodniczych masywu Trójgarbu i Chełmca. Głównym punktem tej inwestycji jest budowa wieży. Po przetargu wartość budowy tej wieży to 1 790 000 złotych. Jest to blisko 30-metrowa wieża o trzech platformach w kształcie trójkąta, w nawiązaniu do trzech gmin. Projekt jest podzielony na dwa etapy. Pierwszy to budowa wieży a drugi to budowa infrastruktury towarzyszącej, czyli miejsc odpoczynku dla turystów, które będą zlokalizowane na dojściach i na trasach do wieży widokowej.

Projekt budowy wieży widokowej na Trójgarbie otrzymał dofinansowanie w wysokości około 1 miliona złotych ze środków ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, Poddziałanie 4.4.4 Ochrona i udostępnianie zasobów przyrodniczych, a także dofinansowanie w wysokości 500 000 złotych z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.


<< wróć <<

Trójgarb w obiektywie

Wycieczka na Trójgarb
Wycieczka na Trójgarb